Úvodní stránka      
E-shop     PC sestavy     Servis     Služby     O firmě   
Servis počítačů
Servis notebooků
Servis tabletů
Servis LAN/WiFi
Záchrana dat
Záruční servis
                            
Reklamační řád
RŘ-OS

.

Servis tabletů

Diagnostika

Zařízení, přinesené do opravy, je nejdříve nutné diagnostikovat. Některé závady a jejich příčiny jsou zjevné ihned, avšak u některých je diagnostika podstatně složitější a obnáší celkovou demontáž tabletu a pečlivé zkoumání jednotlivých komponentů. Pokud se navíc závada objevuje nahodile a ne moc často, stává se diagnostika opravdu neobyčejně zajímavou.

Prasklý displej

Pokud dojde k nadměrnému namáhání tabletu nebo pádu na tvrdou podložku, může dojít k popraskání krycího skla s dotykovou vrstvou. Tablet poté sice dobře zobrazuje, ale nelze jej ovládat. V našem servise provádíme výměnu dotykových skel u všech komerčně prodávaných tabletů. Pokud dojde i/nebo k poškození LCD panelu, není nic ztraceno, vyměníme i ten.

Vylomený konektor

Při neopatrné manipulaci může dojít k vylomení nebo zatlačení konektoru na tabletu. Tuto závadu lze opravit, pokud není poškození příliš devastujíci a není příliš poškozena základní deska.

Slabá baterie

Pokud tablet bez sítového napáječe vydrží fungovat jen krátkou dobu nebo vůbec, je pravděpodobně na vině slabá baterie. Najdeme vhodnou náhradu a baterii Vám vyměníme.